COSTA BRAVA (GERONA)

1) MONTSERRAT

Przejazd autokarem a następnie kolejką (5 km) na górę Montserrat do klasztoru położonego na wysokości 725 m n.p.m. – najświętszego miejsca Katalończyków. Po drodze fantastyczne widoki i krajobrazy tej „góry postrzępionej”. W bazylice figura Czarnej Madonny z Montserrat patronki Katalonii. Legenda głosi, że mała drewniana figura została wyrzeźbiona przez świętego Łukasza i przywieziona do Katalonii przez świętego Piotra. Ukrywana przed Maurami, została cudownie odnaleziona w jednej z grot masywu Monserrat w IX wieku. W południe na cześć Madonny śpiewa pieśni jeden z najbardziej znanych chórów chłopięcych w Europie. Na miejscu można zwiedzić ponadto muzeum z pracami takich artystów jak: Picasso, Caravaggio, El Greco oraz innych artystów katalońskich. Najbardziej śmiali turyści mogą skorzystać z kolejki linowej i dostać się wyżej w góry, aby podziwiać jeszcze bardziej malownicze i zapierające dech w piersiach widoki.

2) BARCELONA – GAUDI

Wycieczka składa się z dwóch części. Pierwsza to czas wolny na zwiedzanie oraz zakupy w centrum Barcelony, przy głównej ulicy miasta i promenadzie ; Rambla oraz Placu Katalonii. Dla tych, którzy nie przepadają za zakupami, istnieje możliwość zwiedzenia katedry, kościoła „Sagrada Familia” oraz Dzielnicy Łacińskiej, czy Muzeum Picassa (zwiedzanie indywidualne). Druga część to przejazd najbardziej znanymi ulicami Barcelony oraz wizyta w Parku Guell oraz szybka wizyta w wiosce olimpijskiej.

3) ŚWIAT DALEGO

Całodzienna wycieczka, podczas której turyści mogą zapoznać się z ponadczasowymi pracami Salvadora Dali w czasie zwiedzania dwóch wystaw w muzeum-zamku Gala Dali w Pubom w Figues. Średniowieczny zamek w Pubol, w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych był rezydencją żony artysty ; Gali, a w roku 1996 został przekształcony w zamek-muzeum, w którym zebrane zostały wszystkie prace jakie artysta podarował swojej żonie. Po południu przejazd do Figueres gdzie znajduje się teatr imienia Salvadora Dali, powstały w 1974 roku. Powrót do hoteli ok. godziny 24

4) BARCELONA – BYKI i FONTANNY

Wizyta na znanej arenie „La Monumental”, oglądanie walki byków. Następnie krótkie zwiedzanie Barcelony, główne ulice miasta oraz krótka wizyta na stadionie olimpijskim oraz na wzgórzach skąd roztacza się malowniczy widok na miasto. Następnie oglądanie kolorowych fontann na wzgórzu Montjuich. Czas trwania wycieczki uzależniony jest od długości walki. W przypadku deszczowej pogody walka jest odwołana (turyści zwiedzają Barcelonę, koszt biletu na walka jest zwracany).

5) BARCELONA – SPORT i ZAKUPY

W programie tej całodziennej wycieczki jest zwiedzanie znanego stadionu Camp Nou zespołu F.C. Barcelona (muzeum, szatnie, salon VIP, salon prasowy). Druga część dnia to zakupy w centrum miasta, przy znanej pieszej arterii miasta ; Ramblii.

6) BARCELONA – AQUARIUM i FONTANNY

Przejazd do centrum Barcelony, do Moll d’Espany, gdzie znajduje się Aquarium. Następnie wizyta na Ramblii i wzgórzu Montjuich.

7) ZAMEK ŚREDNIOWIECZNY

Wieczorna wycieczka do średniowiecznego zamku, sprzed 400 lat. Goście powitani zostają przez gospodarzy, hrabiego i hrabinę. W holu głównym podana będzie kolacja przy okrągłym stole. Kolacja z napojami zostanie podana i skonsumowana w „średniowieczny” sposób ; bez sztućców. Następnie goście mogą uczestniczyć w średniowiecznych rozrywkach i grach. Po kolacji odbywają się tańce w Sali Balowej z muzyką na żywo. W przerwie ; pokaz flamenco. Powrót do hoteli.

8) REJS NA WYSPY MEDES

Rejs katamaranem „Nautilus” na wyspy Medes, będące pod ochroną. Płynąc wzdłuż tej najpiękniejszej części wybrzeża Costa Brava turyści mogą podziwiać niezapomniane widoki jaskiń i rybackich wiosek położonych na górskim wybrzeżu. Katamaran przepływa powoli pomiędzy wysepkami, można podziwiać liczne ryby i mewy. Następnie katamaran przypływa do L’Esttartit, gdzie czeka autobus i zabiera gości do średniowiecznej wioski Pal. Czas wolny, powrót do hoteli. Przy tej wycieczce bardzo ważne są godziny zbiórki, program może ulec zmianie w zależności od pogody, należy zabrać kostiumy kąpielowe i ręczniki.

9) SAFARI

Wycieczka w czterech wersjach programowych:

  • Klasyczna; od godziny 0:30 przejazd przez malownicze góry w okolicy Lloret de Mar i Tossa de Mar w kierunku osamotnionego Caulés, a następnie do Ordery, gdzie zorganizowany jest lunch. Po południu przejazd przez Blanes i powrót do hoteli.
  • Noc Barbecue; wyjazd z hoteli o godzinie 24 w kierunku Tossa de Mar, przystanek w Videres, gdzie można obejrzeć malowniczy zachód słońca w wiejskiej katalońskiej okolicy. Następnie typowa kolacja w postaci barbecue z sangrią i winem. Powrót do hoteli.
  • Indywidualna; program wycieczki układany jest „na zapytanie” wg potrzeb klientów i może być to program pół- lub całodzienny, zawierający takie atrakcje jak: nurkowanie, przelot balonem, wycieczka rowerowa itp.

10) LA MASIA

Wyjątkowa noc w zabytkowej farmie „La Masia” rozpoczynająca się poczęstunkiem z przystawek i sangrii na tarasie. Następnie jest zasiadana kolacja, podczas której goście smakują typowych przystawek katalońskich i dań głównych, między innymi grillowanych mięs i win. Podczas kolacji gra zespół ” Daniel Cardoso” , a po kolacji pokaz flamenco zespołu Javier Jurado. Wieczór kończy występ hiszpańskiego gitarzysty Diego Cortés Jr. Koniec wieczoru ok. północy, powrót do hoteli.

11) PORT AVENTURA

Wyjazd z hoteli w kierunku Salou, na południe od Barcelony (ok. 2,5 godziny). Słynny park „Port Avenrtura” podzielony jest na pięć części tematycznych: polinezyjska, chińską, meksykańską, śródziemnomorską i Dalekiego Wschodu. Każda z nich posiada liczne atrakcje w postaci zjeżdżalni, roller-coasterów, łódek. Dla miłośników zwiększonej dawki adrenaliny poleca się „Temple of Fire” z najbardziej pionową pętlą na świecie lub ekscytującą wyprawę w meksykańską dżunglę. Dla najmłodszych przygotowane są pokazy na żywo, a dla spragnionych restauracje oraz sklepy typowe dla każdego z rejonów. Powrót do hotelu.

12) LA SIESTA – HISZPAŃSKI WIECZÓR

Kolacja i pokaz na katalońskiej farmie, składa się z przystawek, dań głównych i napojów, deser „Cremat Catala”, wino musujące. Wieczór łączy tradycję i nowoczesność, występ tenora Sam, pokaz flamenco baletu „Sewilla Imperial” i koncert gitarzysty Diego Cortes, koncert orkiestry „La Siesta”.

13) RUPIT

 

Całodzienna wycieczka do urokliwego miasteczka Rupit w głębi Katalonii. Przejazd przez malownicze i osobliwe wioski Santa Coloma, Amer i Hostalets d’en Bas. Po przyjeździe do Rupit czas wolny na oglądanie słynnego oryginalnego mostu wiszącego lub zrobienie zakupów w licznych sklepach z typowymi lokalnymi wyrobami. Następnie przejazd do Sanktuarium El Far, zwiedzanie oraz podziwianie jednego z najpiękniejszych widoków panoramicznych Katalonii, lunch (w cenie). Przejazd przez Olot, Castellfollit de la Roca do Besalu, gdzie jest czas wolny na zwiedzanie.